wybierz język: PLDE

Gospodarstwo agroturystyczne


nocleg w barlinku

Szlaki

SZLAK NIEBIESKI prowadzi przez Puszczę Barlinecką (Barlinek - Żydowo - Niepłocko - Równo). Długość szlaku wynosi 22 km. Jest to szlak pieszo-rowerowy i prowadzi z Barlinka (Rynek) do Rezerwatu Skalisty Jar Libberta w okolicach wsi Równo.


SZLAK CZERWONY ma długość 10 km (Barlinek - Krzynka - Płonno - Barlinek). To szlak pieszo-rowerowy przez Puszczę Barlinecką. Początek i koniec szlaku to Rynek w Barlinku.


SZLAK ŻÓŁTY ma długość 6 km i prowadzi do Źródeł Płoni. Jest to szlak pieszy. Początek i koniec szlaku to Rynek w Barlinku.


SZLAK ZIELONY o długości 10 km to ekologiczna ścieżka wokół Jeziora Barlineckiego. Jest to szlak pieszy, dostępny dla rowerów. Cała trasa jest bardzo malownicza oraz widokowo urozmaicona.


SZLAK DĘBÓW prowadzi przez Puszczę Barlinecką. Droga wije się wśród drzewostanów dębowych i bukowych. Trasa rozpoczyna się na obrzeżu wsi Krzynka, a kończy w Barlinku.

W Barlinku są jeszcze dwa szlaki turystyczne: SZLAK SZACHOWEGO MISTRZA ŚWIATA EMANUELA LASKERA oraz BŁĘKITNA TRASA LEGEND.


W okolicy gospodarstwa agroturystycznego Zachód Słońca przebiegają dwie trasy rowerowe.
- SZLAK ZACHODNI - rezerwat Dębina → Karsko → Rychnów → Dzikowo → Strąpie → Dziedzice → Stara Dziedzina → Leśnictwo Zieleniec → Jarząbki → Przelewice
- SZLAK BARLINECKI - prowadzi z Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach przez Dolinę Płoni do Lip, gdzie znajduje się Stacja Dydaktyczna Gorzowsko-Barlineckiego Parku Krajobrazowego.


Barlinek to europejska stolica Nordic Walking. NORDIC WALKING to spacer z kijami, dzięki którym marsz jest intensywniejszy i angażuje ok. 90 % naszego układu mięśniowego. Powoduje mniejsze zmęczenie niż zwykły marsz, za to spalamy przy tym dwukrotnie więcej kalorii niż podczas zwyczajnego spaceru. Nordic Walking może uprawiać każdy niezależnie od wieku, przez cały rok nawet zimą.
W okolicach jest ok. 50 km tras o różnym stopniu trudności wytyczonych przez specjalistów w dziedzinie Nordic Walking i krajoznawstwa. Trasy wiodą przez urokliwe tereny Puszczy Barlineckiej. Centrum NW posiada certyfikowanych instruktorów prowadzących szkolenia nordic walking oraz wypożyczalnie sprzętu do uprawiania tej dyscypliny jak również innych form rekreacji.
Dla ciekawych nowego miejsca przygotowaliśmy szlaki kulturowe oferujące możliwość poznania historii miejsca i ludzi mieszkających niegdyś w Barlinku, w tym pamiątki po największym szachiście wszechczasów, niepokonanym jak dotąd Emanuelu Laskerze.

‹‹


Rezerwacja telefoniczna:

Hanna i Ryszard Diaków

tel. 95 746 87 23
tel.kom. 693 700 360, 693 700 340